Tu jesteś: Zdrowie na medal | ZdrowoRada.pl » Sport » Jak bezpiecznie słuchać muzyki podczas uprawiania sportu?

Jak bezpiecznie słuchać muzyki podczas uprawiania sportu?

Jak bezpiecznie słuchać muzyki podczas uprawiania sportu?

Każdą przyjemność można udoskonalić. Podobnie jest z uprawianiem sportu, który sam w sobie daje sporo radości. Pomyślcie jednak, jak fajnie byłoby połączyć sport ze słuchaniem ulubionej muzyki.

Teoretycznie jest to możliwe, choć na pewno bardzo niebezpieczne, bo przecież nikt nie chciałby wpaść pod jadące auto, którego przez słuchawki nie słychać. Na szczęście problem ten można rozwiązać. Zadania podjęła się firma Aftershokz. Jest to producent słuchawek, które działają na zasadzie przewodnictwa kostnego. Co to oznacza?

Używają one kości czaszki jako systemu rezonatorów – to zjawisko nazwane jest przewodzeniem kostnym. Dzięki wprawianiu kości czaszki w odpowiednie drgania dźwięk przekazywany jest do ucha wewnętrznego. Słuchawki zakłada się na wysokości kości policzkowej. Dźwięk przekazują drgania, a ucho jest dzięki temu całkowicie odkryte, dlatego idealnie słyszymy zarówno muzykę, jak i wszystko, co nas otacza.

Producent zadbał oczywiście o wszelkie kwestie techniczne, tak aby produkt był możliwie najlepszy. Słuchawki te działają na Bluetooth, więc nie trzeba martwić się przeszkadzającym kablem. Na pełnym naładowaniu „Aftershokzy” gotowe są grać aż 6 godzin, co z pewnością wystarczy nawet na dłuższy trening. Wielofunkcyjny przycisk pozwala odbierać połączenia telefoniczne, a giętki i lekki pałąk sprawia, że słuchawki są bardzo wygodne w użytkowaniu. Bez problemu zmieszczą się pod kaskiem rowerowym. Oczywiście są również odporne na pot, tak że tym również nie trzeba się martwić.

Stworzone z myślą o sportowcach słuchawki Aftershokz znalazły wiele zastosowań w życiu codziennym. Używają ich między innymi kierowcy, którzy mogą nie tylko słuchać muzyki, ale też rozmawiać przez telefon bez konieczności trzymania go w ręce, a przy okazji słyszeć nadjeżdżające auta. Korzystają z nich również matki, które mogą swobodnie słuchać muzyki i jednocześnie słyszeć swoje dzieci podczas spaceru. Zastosowań może być zdecydowanie więcej, to od Waszej kreatywności zależy, jaki zrobicie użytek ze słuchawek tego typu. O wszelkie kwestie techniczne zadbał producent.

 


TAGI: , ,