Tu jesteś: Zdrowie na medal | ZdrowoRada.pl » Sport » 5 powodów, dla których warto wypożyczać narty z wypożyczalni

5 powodów, dla których warto wypożyczać narty z wypożyczalni

5 powodów, dla których warto wypożyczać narty z wypożyczalni

Nie jest tajemnicą, że sprzęt narciarski drogo kosztuje, nawet bardzo drogo. A sezon narciarski w Polsce nie trwa zbyt długo. Czy zatem opłaca się inwestować w nowe narty?

Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których – zamiast kupować nowy sprzęt ze sklepu – warto skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu narciarskiego.

 

1. Mniejsze koszty – nie zamrażamy pieniędzy

Jeśli jeździmy na nartach sporadycznie, tylko w sezonie, raz na jakiś czas, to kupno nowych nart wraz z całym wyposażeniem jest stratą pieniędzy. Dobrej jakości narty kosztować mogą nawet kilka tysięcy. Jeśli w danym roku założymy je raz, to ten jeden raz jest wart właśnie kilka tysięcy. Wypożyczalnia nart zaoferuje nam sprzęt za ułamek tej kwoty. Warto więc skorzystać z takiego rozwiązania, dzięki któremu będziemy mogli sporo zaoszczędzić. Ponadto sprzęt trzeba serwisować, po zakończeniu sezonu i przed rozpoczęciem nowego. Im mniej go używamy, tym więcej uwagi trzeba mu poświęcić.

 

2. Co sezon nowy model

Czasy, kiedy wypożyczalnia nart kojarzyła się ze starym i mocno sfatygowanym sprzętem, odeszły do lamusa. Obecnie takie miejsca regularnie wyprzedają swoje zasoby i kupują nowe narty. Dzięki temu można tam znaleźć sprzęt wpisujący się w najnowsze trendy, zarówno narty, jak i inne akcesoria. Nie dość, że nie musicie wydawać dużych kwot na nowości, to jeszcze możecie je wypróbować na prawdziwym stoku, nie tylko w sklepie.

 

3. Poszukiwanie własnego stylu – wypożyczalnia sprzętu narciarskiego przyjdzie z pomocą

Jest to problem wielu początkujących narciarzy. Uczą się jednego stylu, a chcieliby spróbować innego. Jednak nie mają odpowiedniego sprzętu. Nic łatwiejszego, niż go zdobyć. Wypożyczalnia nart i sprzętu narciarskiego posiada tak zróżnicowany asortyment, że znajdzie się tam coś dla fanów tradycyjnego narciarstwa, freeridu czy freestylu. Wynajem takich nart nawet na kilka godzin pozwala wczuć się w klimat, który albo pokochamy, albo z którego zrezygnujemy i z radością wrócimy do tego, co już znamy.

 

4. Wygoda podróżowania

Transport nart i całego sprzętu jest trudny, wymagający i z reguły bez dużego auta się nie obejdzie. Trudno wyobrazić sobie pięcioosobową rodzinę, która pakuje się do pociągu z pełnym ekwipunkiem nart, butów i plecaków. Jest to szalenie niewygodne. Nie masz sprzętu – nie musisz go ze sobą przewozić.

 

5. Wypożyczalnia przy każdym stoku

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wypożyczyć narty, już nie musisz. Przy każdym dobrze przygotowanym profesjonalnym stoku znajduje się wypożyczalnia sprzętu. Wszystko jest pod ręką.


TAGI: , ,