Tu jesteś: Zdrowie na medal | ZdrowoRada.pl » Jedzenie » Cenne właściwości yerba mate, o których mogłeś nie wiedzieć

Cenne właściwości yerba mate, o których mogłeś nie wiedzieć

Cenne właściwości yerba mate, o których mogłeś nie wiedzieć

Czy yerba mate zyskała stale rosnącą popularność tylko dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi, czy raczej u podłoża jej przebojowości leży coś jeszcze innego?

Na pewno warto zwrócić uwagę na niezwykłe właściwości yerba mate, które mogą realnie wpłynąć na jakość naszej pracy, energię oraz zdrowie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak smakuje i jak wiele dobrego potrafi zrobić dla nas yerba mate, koniecznie zostań z nami!

 

Jak smakuje yerba mate?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak smakuje yerba mate. W końcu możemy wybierać spośród kilkuset rodzajów i gatunków! Cechą wspólną ich wszystkich jest głęboki, roślinny smak, nieco cierpki posmak i niepowtarzalny aromat. Początkujący powinni zacząć od delikatnych odmian, takich jak yerba mate Union Suave czy CBSe Silueta, od mieszanek owocowych (tak, Yerba z owocami to prawdziwa smakowa bomba!) albo od specjalnie przygotowanych próbek (około 50 gram), które pozwolą nam przekonać się, czy yerba mate to coś dla nas. Doświadczeni „mateiści” wybierają raczej gatunki takie jak Rosamonte Despelada albo Pipore Despelada.

Wróćmy jednak do właściwości yerba mate. Okazuje się, że potrafi ona naprawdę wiele! Do jej głównych zalet możemy zaliczyć na pewno silnie pobudzający wpływ na organizm. Wiele osób uważa, że yerba mate jest doskonałym zamiennikiem kawy i oferuje długotrwałe, wielogodzinne pobudzenie, zamiast (jak w wypadku wspomnianej kawy albo puszkowanych napojów energetycznych) krótkiego skoku energetycznego. Oprócz tego susz z ostrokrzewu paragwajskiego zawiera witaminy A, B1, B2, C, E i H oraz liczne mikroelementy, na przykład krzem, potas, żelazo, magnez itd. Są one kluczowe dla naszego zdrowia i pozwalają organizmowi prawidłowo funkcjonować. Koniecznie należy też wspomnieć o antyoksydacyjnych właściwościach yerba mate - pyszny napój pomaga oczyścić organizm ze szkodliwych wolnych rodników. Na pewno polubią ją także sportowcy - regularnie pita pomaga w odchudzaniu i zachowaniu szczupłej sylwetki.

 

Niezależnie od tego, czy uwielbiasz yerba mate ze względu na jej smak, czy też z uwagi na prozdrowotne właściwości, na pewno warto włączyć ją do codziennej diety! Pobudzenie i zdrowie są na wyciągnięcie ręki!

 


TAGI: , ,