Tu jesteś: Zdrowie na medal | ZdrowoRada.pl » Medycyna » Dlaczego warto leczyć się w prywatnej klinice rehabilitacyjnej?

Dlaczego warto leczyć się w prywatnej klinice rehabilitacyjnej?

Dlaczego warto leczyć się w prywatnej klinice rehabilitacyjnej?

Rehabilitacja w prywatnej klinice ma wiele plusów. W poniższym artykule odpowiadamy na pytanie, dlaczego warto korzystać z usług prywatnych placówek medycznych.

Rehabilitacja w ramach NFZ pozostawia wiele do życzenia, o czym przekonał się chyba każdy, kto kiedykolwiek jej potrzebował. Największą niedogodnością jest długi okres oczekiwania na pomoc. Chętnych jest wielu, a lekarze mają pełne ręce roboty. Konieczność czekania na swoją kolej nie sprzyja leczeniu, a może nawet pogłębiać istniejący problem zdrowotny. Dlatego część pacjentów korzysta z usług prywatnych klinik rehabilitacyjnych.

 

Rehabilitacja w prywatnych placówkach medycznych

Inną sprawą, równie zresztą ważną, jest jakość rehabilitacji. W prywatnej klinice rehabilitacyjnej możemy spodziewać się profesjonalnej obsługi i pomocy. W państwowych przychodniach bywa z tym różnie. Generalnie wszyscy zgadzają się co do tego, że prywatne kliniki rehabilitacyjne zapewniają wyższą jakość rehabilitacji, a co za tym idzie – lepsze jej efekty. To kolejny powód, dla którego warto zainwestować w leczenie w prywatnej placówce.

Niezmiernie istotny w rehabilitacji jest odpowiedni sprzęt medyczny. Państwowe ośrodki zdrowia nie zawsze dysponują najnowszym i najlepszym sprzętem. Odbija się to na przebiegu i efektach leczenia. Prywatne kliniki wyposażone są na ogół w urządzenia wysokiej jakości, które zapewniają rehabilitacji optymalny poziom.

Poza tym warto również wspomnieć o tym, że szpitale związane umową z NFZ mają do dyspozycji jedynie ograniczony zasób dostępnych metod rehabilitacji. Tego ograniczenia nie ma w prywatnych placówkach. Prywatna klinika rehabilitacyjna ma większą swobodę w tym względzie: wybór procedury zależy tu wyłącznie od lekarza i rehabilitanta. Z uwagi na mniejszą niż w publicznych przychodniach liczbę pacjentów, lekarz może poświęcić więcej uwagi poszczególnym osobom.

 

Prywatna rehabilitacja to opcja dla osób, które nie chcą narażać swojego zdrowia długim oczekiwaniem na wizytę w państwowym gabinecie. Jeśli możesz sobie pozwolić na leczenie w prywatnej klinice, nie wahaj się: im szybciej zajmiesz się swoim problemem, tym szybciej wrócisz do zdrowia. W tego typu placówkach lekarze mają do dyspozycji najnowszy sprzęt medyczny, co ma ogromny wpływ na przebieg i skuteczność rehabilitacji.

 


TAGI: ,