Tu jesteś: Zdrowie na medal | ZdrowoRada.pl » Medycyna » Łóżko rehabilitacyjne TWIST - dla kogo jest przeznaczone i czym się charakteryzuje?

Łóżko rehabilitacyjne TWIST - dla kogo jest przeznaczone i czym się charakteryzuje?

Łóżko rehabilitacyjne TWIST - dla kogo jest przeznaczone i czym się charakteryzuje?

Łóżko TWIST to innowacyjny i zaawansowany technologicznie sprzęt do rehabilitacji. Mebel ułatwia siadanie i wstawanie osobom długotrwale unieruchomionym. Dowiedz się więcej na temat jego funkcji, cech i zastosowań.

Co je wyróżnia?

Od łóżek tradycyjnych łóżko rehabilitacyjne TWIST różni się liczbą posiadanych funkcji i udogodnień, w jakie je wyposażono. Należy do nich między innymi elektryczny napęd, który poprzez sterowanie za pomocą pilota umożliwia szybką i bezproblemową zmianę pozycji. Dzięki temu zabezpiecza skórę przed pojawianiem się odleżyn. Wyklucza również konieczność podkładania poduszek oraz wspierania pacjenta w czasie jedzenia, oglądania telewizji, rozmów, czytania i innych aktywności wymagających pozycji półsiedzącej. Dodatkowo opcja uniesienia nóg oferowana przez łóżko TWIST poprawia krążenie i usuwa obrzęki kończyn dolnych. Mebel z łatwością ustawimy w ukosie, by wspomóc zmienianie pozycji na drenażową przy problemach z układem oddechowym, np. z zaleganiem wydzielin w płucach. Funkcja pionizacji pozwoli na przyjęcie postawy z opuszczonymi nogami, idealnej do wstawania.

 

Dla kogo?

Łóżko rehabilitacyjne TWIST przeznaczone jest dla osób chorych, poddawanych leczeniu, długotrwale unieruchomionych i przebywających w pozycji leżącej przez większość czasu. Mebel zadba o ich komfort i bezpieczeństwo, uchroni przed powstawaniem odleżyn i obrzęków tkanek.

 

Funkcje łóżka TWIST

Wśród funkcji sprzętu rehabilitacyjnego można wyróżnić elektryczną regulację podniesienia oparcia pleców i nóg, automatycznego obrotu łóżka prostopadle do pozycji siedzącej oraz płynną zmianę wysokości całego mebla. Co więcej, innowacyjne urządzenie wyposażono w opcje Trendelenburga i Antytrendelenburga, za sprawą których pochylimy je głową lub nogami w dół. Maksymalna różnica wysokości wynosi przy tym 40 cm. Dodatkowa pionizacja wspomoże samodzielne wstawanie z łóżka, a dołączona lampka LED stanie się udogodnieniem sprzyjającym wieczornemu czytaniu.

 

Łóżko TWIST – dlaczego warto je kupić?

Łóżko TWIST ułatwia przesunięcie środka ciężkości ciała, przez co umożliwia samodzielne podnoszenie się i wstawanie. Elektryczna regulacja sprzyja częstszym zmianom pozycji. W ten sposób mebel wspomaga ćwiczenia motoryczne i wpływa pozytywnie na powrót do zdrowia bez powstawania bolesnych i długo gojących się odleżyn. Łóżko rehabilitacyjne TWIST zwiększa w znacznym stopniu samodzielność osoby chorej lub niepełnosprawnej. Poprawia to samopoczucie użytkownika. Opcja uniesienia tułowia do pozycji siedzącej eliminuje niewygodne i niepraktyczne podkładanie poduszek i podciąganie pacjenta do czynności takich jak jedzenie, czytanie albo do rozmów z inną osobą. Możliwość obracania siedziska w taki sposób, aby przyjąć pozycję z opuszczonymi nogami, stwarza z kolei odmienne warunki dla pracy serca i płuc.

Łóżko rehabilitacyjne TWIST to nowoczesny mebel usprawniający proces rekonwalescencji i poprawiający komfort życia osób chorych i niepełnosprawnych. Praktyczne funkcje sprzętu sprzyjają powrotowi do zdrowia, zapewniają wygodę i bezpieczeństwo.


TAGI: , ,