Tu jesteś: Zdrowie na medal | ZdrowoRada.pl » Sport » Intensywny trening na świeżym powietrzu - czy to możliwe?

Intensywny trening na świeżym powietrzu - czy to możliwe?

Intensywny trening na świeżym powietrzu - czy to możliwe?

Realizując plan treningowy, z biegiem czasu zwiększamy jego intensywność. Czy możliwe jest intensywne ćwiczenie na świeżym powietrzu z wykorzystaniem darmowych przyrządów? Oczywiście, że tak. Poznaj możliwości siłowni plenerowych oraz treningu crossfit!

Duże pomieszczenie wypełnione po brzegi ludźmi. Każdy z nich wykonuje inne ćwiczenie. Jedni rzucają piłką lekarską, drudzy wskakują na wysokie podesty i z nich zeskakują. Kolejni znowu wspinają się po linie, a gdy zejdą na podłogę, szybko wykonują serię pompek. Tak w wielkim skrócie opisać można trening crossfitowy. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu aktywność fizyczną i zapisuje się do grup. Niektórzy samodzielnie wyposażają swoje lokale w sprzęt do crossfit i ćwiczą w zaciszu.

 

Wybór treningu 

Ilu ludzi na świecie, tyle typów różnych dostępnych treningów. Jednak od jakiegoś czasu daje się zauważyć pewien trend: wzrasta zainteresowanie intensywnymi treningami, takimi jak choćby crossfit. W Polsce nie brakuje również pasjonatów ćwiczeń ulicznych, do których młodzi mężczyźni zazwyczaj wykorzystują urządzenia street workout. Street workout także charakteryzuje się dużą intensywnością wykonywanych ćwiczeń, dlatego odradza się udział w takich treningach osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Nieodpowiednie wykonywanie ćwiczeń może skończyć się poważną kontuzją. Dlatego do bardziej wymagających ćwiczeń trzeba się odpowiednio przygotować.

 

Od czego zacząć?

Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które planują zacząć trenować intensywnie, są siłownie zewnętrzne. Rozpoczynając od ćwiczeń ogólnorozwojowych, mogą przygotować swoje stawy i mięśnie do większego wysiłku. Dobrym wyjściem jest również skorzystanie z usług oferowanych przez profesjonalnych trenerów personalnych. Trzeba bowiem pamiętać, że przygotowanie do treningów crossfit czy street workout wymaga nie tylko forsownego wysiłku fizycznego, ale w głównej mierze odpowiedniej diety, dzięki której będziemy mogli zapewnić swojemu organizmowi minerały i witaminy. Zaletą urządzeń dostępnych na siłowniach zewnętrznych jest to, iż są one bezpieczne. Nie zawierają bowiem dużego obciążenia. W większości opracowane są w ten sposób, abyśmy pracowali na nich swoim własnym ciężarem. Używanie tych urządzeń zgodnie ze wskazówkami producenta nie powinno przynieść nam żadnych dolegliwości bólowych, chyba że będą one konsekwencją tzw. „zakwasów”, które pojawiają się kilka godzin po przeprowadzonym treningu. Aby uniknąć tego zjawiska, można wzbogać swój organizm o suplementy, takie jak aminokwasy czy odżywki białkowe.

Intensywny trening crossfit lub lżejsze ćwiczenia z wykorzystaniem siłowni plenerowych to zdecydowanie nowy trend, który staje się coraz powszechniejszy. Ciekawe rozwiązania i możliwość rozwoju własnej pasji to zalety, które dają tej formie treningu przewagę nad tradycyjnymi ćwiczeniami w zamkniętych pomieszczeniach.


TAGI: , , , ,