Tu jesteś: Zdrowie na medal | ZdrowoRada.pl » Jedzenie » Green Magma, czyli wyciąg z zielonego jęczmienia – w czym pomaga?

Green Magma, czyli wyciąg z zielonego jęczmienia – w czym pomaga?

Green Magma, czyli wyciąg z zielonego jęczmienia – w czym pomaga?

Jednym z ostatnich hitów na półkach ze zdrową żywnością jest zielony jęczmień. Występuje on pod postacią tak zwanej Green Magmy, zawierającej wyciąg z niego. Czy naprawdę czyni on aż takie cuda dla zdrowia i urody, jak się o tym słyszy?

Zdrowa żywność – mit czy fakt?

W ostatnim czasie coraz trudniej o produkty spożywcze, które pomagałyby nam w utrzymaniu odporności organizmu. Wbrew pozorom nie chodzi o to, że występuje wiele produktów sztucznych, czyli przetworzonych, a mało naturalnych. Wręcz przeciwnie, pojawia się coraz więcej tak zwanej zdrowej żywności. Ale to, czym dziś się zachwycamy, jutro odrzucamy, bo okazuje się pomocne na jedno, a szkodliwe na drugie. Mimo to pewne produkty z etykietą zdrowej żywności warto jednak spożywać i Green Magma, zawierająca wyciąg z zielonego jęczmienia, do tego typu produktów należy.

 

Zielony jęczmień – nie takie zwykłe zboże

Zielony jęczmień, określany też mianem młodego jęczmienia, to oczywiście zboże. Ze zbóż wytwarza się wiele produktów spożywczych, które standardowo spożywamy, chodzi oczywiście o pieczywo czy mąkę. Wśród najpopularniejszych zbóż wylicza się: ryż, kukurydzę, pszenicę, żyto, jęczmień, owies, proso, sorgo oraz pszenżyto. Zielony jęczmień stanowi jedną z odmian jęczmienia. Jego niemal cudotwórcze właściwości znajdowały zastosowanie już w starożytności: w Egipcie, Babilonie, Grecji, Rzymie, czy Chinach. Tak więc nie jest on rośliną dopiero co odkrytą. Ma już swoją tradycję, którą zawdzięcza swojemu korzystnemu wpływowi na zdrowie oraz urodę.

 

Green Magma – zielony jęczmień w czystej postaci

Jako magmę określa się zastygłą lawę wyciekłą z wulkanu, która obfituje w cenne dla gleby substancje. Określenie zielonego jęczmienia jako Green Magmy stanowi więc przysłowiowy strzał w dziesiątkę, bo zielony jęczmień niczym zielona lawa obfituje w substancje cenne dla zdrowia oraz urody. Green Magma ma formę tabletek, będących suplementem diety, oraz proszku do rozrabiania koktajlu (dowiedz się więcej o Green Magma). Z racji swojego specyficznego smaku, nieco gorzkiego i trawiastego, najlepiej dodawać proszek do soków, aby zmienić jego smak. Ważne, aby koktajl wypić od razu po przyrządzeniu, ponieważ wraz z upływem czasu traci on swoje właściwości.

 

Chlorofil – dominanta zielonego jęczmienia

Zielony jęczmień poprawia zdrowie i urodę dlatego, że zawiera w sobie wiele pożądanych pierwiastków i związków. W jego składzie znajduje się m.in. chlorofil, czyli barwnik zapewniający roślinom zielony kolor. Chlorofil nazywa się niekiedy roślinną hemoglobiną, bo hemoglobina transportuje przez krew tlen. Podobnie działa w roślinach chlorofil, jakkolwiek w hemoglobinie występuje żelazo, a w chlorofilu - magnez. Makroelementy i mikroelementy obecne w zielonym jęczmieniu to między innymi magnez, żelazo, potas i wapń. Z kolei witaminy obecne w zielonym jęczmieniu to między innymi: A, B1, B2, B5, B6, C, D, E i K.


TAGI: , , ,