Tu jesteś: Zdrowie na medal | ZdrowoRada.pl » Zdrowy styl życia » Ślub i wesele - co zrobić, żeby przygotowania nie odebrały nam całej radości z tego szczególnego dnia?

Ślub i wesele - co zrobić, żeby przygotowania nie odebrały nam całej radości z tego szczególnego dnia?

Ślub i wesele - co zrobić, żeby przygotowania nie odebrały nam całej radości z tego szczególnego dnia?

Ślub to wydarzenie wyjątkowe, ale jednocześnie dość stresujące – w końcu wiąże się z dużą ilością przygotowań, które trzeba ze sobą pogodzić. Jak to zrobić, żeby zdążyć ze wszystkim na spokojnie, bez zbędnych nerwów?

Ustal plan działania

Przed rozpoczęciem przygotowań ułóż rozpiskę czynności i spraw do załatwienia. Możesz dopisać do nich orientacyjne daty lub czas, jaki trzeba przewidzieć na kolejne punkty. W ten sposób łatwiej poukładasz wszystko w odpowiedniej kolejności i zaplanujesz odpowiednie terminy.

 

Nie odkładaj wszystkiego na ostatnią chwilę

Abu ustrzec się przed niepotrzebnym pośpiechem i wynikającym z niego stresem, postaraj się załatwiać wszystko z wyprzedzeniem. Nie musi być ono duże, powinno jednak dawać ci choć trochę dodatkowego czasu do wykorzystania. Chcesz odwiedzić salon sukien ślubnych w Warszawie lub innym większym mieście? Umów się wcześniej na wizytę i zarezerwuj na nią co najmniej jeden dzień. Planujesz zakup dodatków? Zacznij się za nimi rozglądać tuż po wyborze sukni. Zależy ci na rezerwacji konkretnej sali? Skontaktuj się z jej właścicielami jak najszybciej po ustaleniu terminu wesela. Im wcześniej załatwisz podstawowe kwestie, tym więcej czasu zostanie ci na inne przygotowania.

 

Miej przygotowaną alternatywę

Szukając kolejnych elementów ceremonii ślubnej i uroczystości weselnej, staraj się mieć w zanadrzu kilka możliwości. Zapisuj minimum 2-3 kontakty do zespołów, kamerzysty, fotografa, makijażystki itp. Oczywiście może się okazać, że twój pierwszy wybór będzie tym właściwym – jeśli jednak zdarzy się, że komuś coś wypadnie czy nie będzie miał wolnego terminu, lepiej mieć do dypozycji inne rozwiązanie.

 

Poproś o pomoc

Pamiętaj, że ślub nie musi być tylko i wyłącznie na twojej głowie! Jeśli masz za dużo spraw do załatwienia lub nie jesteś pewna wyboru, zawsze możesz skorzystać z pomocy rodziny, świadkowej czy znajomych. Im więcej osób do pomocy, tym mniej stresu!

 

Podejdź do wszystkiego z dystansem

Na pewno – tak jak każda panna młoda – marzysz o idealnym weselu. Na wszelki wypadek załóż jednak, że nie wszystko może ułożyć się po twojej myśli. Jeśli coś pójdzie nie tak, postaraj się nie denerwować, lecz poszukać innego rozwiązania… lub po prostu „odpuścić”. Zobaczysz, że przygotowywanie ślubu z pozytywnym nastawieniem jest o wiele łatwiejsze!

 

fot. Laurelle


TAGI: ,