Tu jesteś: Zdrowie na medal | ZdrowoRada.pl » Medycyna » Bezpieczna i skuteczna korekcja wad wzroku

Bezpieczna i skuteczna korekcja wad wzroku

Bezpieczna i skuteczna korekcja wad wzroku

Mnóstwo osób noszących okulary lub szkła kontaktowe marzy o tym, że oglądać wreszcie świat w jego naturalnym kształcie bez konieczności ich zakładania. Dzisiaj jest to możliwe dzięki nowoczesnej metodzie, jaką jest laserowa korekcja wad wzroku.

Ten zabieg to bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych okularów i soczewek, ponadto, w przeciwieństwie do nich, metodą laserową można przywrócić pełną ostrość widzenia, podczas gdy instrumenty optyczne tylko korygują wady wzroku. Laser pozwala zlikwidować krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm, ale także usunąć zaćmę, leczyć jaskrę i zmiany na siatkówce oka.

Zabieg likwidowania na przykład krótkowzroczności polega na użyciu specjalnego lasera, którym zmienia się krzywiznę rogówki i powoduje, że promienie wpadające do oka skupiane są na siatkówce, dzięki czemu widzenie jest wyraźne. Zasadniczo koryguje się wady w granicach od -0,75D do -10,0D oraz od +0,75D do +4,0D, zaś astygmatyzmu do 6,0D.

Zabieg korekcyjny jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny i można go wykonywać praktycznie u każdego pacjenta po ukończeniu przez niego 20. roku życia. Wymaga jednak wykonania kompleksowych badań poprzedzających w celu wykluczenia przeciwwskazań, do których należą między innymi: szybki rozwój wady w ciągu ostatniego roku, alergie, zaburzenia funkcjonowania siatkówki na tle cukrzycy, ciąża i laktacja, choroby autoimmunologiczne.

Ta nowoczesna metoda leczenia wad wzroku jest obecnie bardzo rozpowszechniona, głównie ze względu na jej skuteczność oraz nieinwazyjność. W praktyce wygląda to w ten sposób, że zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent jest przez cały czas przytomny i ma kontakt z lekarzem. W krótkim czasie może też opuścić szpital czy klinikę i musi jedynie przestrzegać podstawowych zasad rekonwalescencji.


TAGI: , , , ,