Tu jesteś: Zdrowie na medal | ZdrowoRada.pl » Medycyna » Czym wyróżnia się dobry gabinet stomatologiczny?

Czym wyróżnia się dobry gabinet stomatologiczny?

Czym wyróżnia się dobry gabinet stomatologiczny?

Gdy pojawia się problem z zębami, musimy udać się do gabinetu stomatologicznego. Jeśli nie mamy jakiegoś stałego dentysty, możemy znaleźć się w niemałym kłopocie.

I to nie dlatego, że w naszym kraju jest mało tego rodzaju gabinetów. Wręcz przeciwnie, jest ich bardzo dużo i możemy mieć problem z wyborem tego najlepszego. Oczywiście zawsze staramy się wybrać taki gabinet, który będzie w stanie sprostać naszym wymaganiom.

Czym więc powinien wyróżniać się dobry gabinet stomatologiczny? Przede wszystkim powinni w nim pracować wysokiej klasy specjaliści. Chodzi tu zarówno o dentystów, jak również o osoby, które pomagają im w pracy. Powinien to być zgrany team, który rozumie się bez słów i dzięki temu zabiegi są wykonywane szybko i sprawnie. Oczywiście nawet najlepszy dentysta nie pomoże swoim pacjentom, jeśli nie będzie miał odpowiedniego sprzętu. Jest on niezbędny, aby każdy pacjent był zadowolony. Ale dobry gabinet stomatologiczny to nie tylko sam gabinet. Nie można zapomnieć o poczekalni i parkingu. Poczekalnia powinna być czysta i wyposażona w wystarczającą ilość krzeseł i stolików. Znaczącym udogodnieniem dla oczekujących na wizytę pacjentów może być telewizor, kącik dla dzieci i oczywiście aktualna prasa. Nie można jednak pozwolić wizytantom zbyt długo czekać. Dentyści powinni, o ile to możliwie, trzymać się ram czasowych przewidzianych na poszczególne zabiegi.

 

Co jeszcze wpływa na popularność poszczególnych gabinetów?

Na pewno wielkie znaczenie ma cena. Jeżeli za usługi stomatologiczne dany gabinet nie będzie pobierał bardzo wysokich opłat, to na pewno będzie miał więcej klientów. Oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej jakości usług. Klienci lubią też, gdy np. esemesem przypominamy im o terminie wizyty, gdy pierwsze badanie zębów jest darmowe, gdy dostają gwarancję na wykonane zabiegi itp.

Widać wyraźnie, że dobry gabinet stomatologiczny powinien być przede wszystkim przyjazny dla swoich pacjentów. Wtedy będą oni chętnie do niego przychodzić i będą go polecać wszystkim swoim znajomym.


TAGI: , ,