Tu jesteś: Zdrowie na medal | ZdrowoRada.pl » Medycyna » Najskuteczniejszy sposób na wypadające włosy

Najskuteczniejszy sposób na wypadające włosy

Najskuteczniejszy sposób na wypadające włosy

Wydawałoby się, że medycyna estetyczna ogranicza się do rekonstrukcji poszczególnych partii ludzkiego ciała. Okazuje się, że można dokonać w niej o wiele bardziej skomplikowanych i poważnych zabiegów, takich jak chociażby przeszczep włosów.

Istnieje bardzo wiele klinik medycyny estetycznej, które specjalizują się tylko w takich zabiegach. Na przeszczep włosów decyduje się coraz więcej osób, najczęściej są to mężczyźni. Nie jest to jednak regułą i można zauważyć, że coraz więcej osób decyduje się na tego typu zabiegi, chcąc pozbyć się kompleksów i poczuć bardziej atrakcyjnie. Dzięki rozwiązaniom proponowanym przez kliniki medycyny estetycznej, specjalizujące się w przeszczepie włosów, bardzo wiele osób poprawia swoją samoocenę i czuje się dużo lepiej we własnej skórze.

 

Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

Przeszczep włosów to normalna operacja, która wykonywana jest przez specjalistów z dziedziny chirurgii plastycznej. Polega na wycięciu płata skóry z tyłu głowy i po boku oraz przeszczepieniu go drugiej osobie. To zabieg dość skomplikowany, jednak wykonany odpowiednią techniką i przez dobrego specjalistę nie ma możliwości, aby się nie udał. Warto więc wybrać się do miejsca, które cieszy się odpowiednią renomą i ma zadowolonych pacjentów. Niestety przeszczep włosów to wciąż temat tabu i niewiele osób ma ochotę opowiadać o tym, że poddało się takiemu zabiegowi. W klinice można jednak zobaczyć zdjęcia pacjentów przed i po zabiegu, co powinno być dla nas wymiernym wskaźnikiem, że możemy powierzyć swoje zdrowie i wygląd danemu lekarzowi.

 

Co daje zabieg przeszczepiania włosów?

Przede wszystkim podnosi samoocenę i pozwala na nowo cieszyć się pięknym i młodym wyglądem. Wiele osób bardzo cierpi w związku z utratą włosów. Najbardziej narażona jest ludzka psychika, której nie ujawniamy na zewnątrz, a tłumimy emocje w środku. Jeśli chcemy żyć w zgodzie z samym sobą i być szczęśliwi, niekiedy zabieg ten to jedyne rozwiązanie.

Kolejnym plusem jest oczywiście efekt, który utrzymuje się przez długie lata. Nie ma konieczności noszenia tak zwanego „tupeciku” ani „peruki”, które wyglądają nienaturalnie i efekt jest w ogóle niewspółmierny do tego, o czym tak naprawdę marzą osoby, które borykają się z problemem łysienia.

Ponadto nie ma konieczności wydawania bardzo dużych pieniędzy na preparaty, które pomagają zlikwidować problem lub zaleczyć go chociaż w małym stopniu. Kosztują one bardzo dużo, a tak naprawdę nie mają żadnego wpływu na porost włosa. Przeszczep skóry głowy wraz z cebulkami włosów da efekt natychmiastowy i taki, jakiego pacjent oczekuje. Nie ma obawy o widoczność blizny, ponieważ współcześnie stosuje się specjalne metody szycia skóry, które minimalizują jakiekolwiek ślady po zabiegu.

 

Jaka klinika włosów będzie najlepsza?

W Polsce istnieje kilka bardzo renomowanych klinik zajmujących się właśnie przeszczepianiem włosów. Są one bardzo popularne i bez problemu można przeczytać na ich temat obszerne opinie zarówno w internecie, jak i w prasie. O dziwo, coraz więcej opowiadają o nich sami pacjenci, którzy, mimo wciąż istniejącego tabu, przyznają się do korzystania z usług kliniki i nie wstydzą się tego, ponieważ są świadomi, jak bardzo pozytywnie zabieg wpłynął na ich życie. Dzięki temu uświadamiają tez innym ludziom z problemami, że mogą oni się ich łatwo pozbyć, a ich życie może znów być pełne radości, a nie tylko wstydu i smutku.

Wybór kliniki powinien być przemyślany. Decydujące w tej kwestii są oczywiście opinie zadowolonych pacjentów, ale przede wszystkim także efekty zabiegów i doświadczenie lekarzy. To, w ręce jakich osób oddajemy swoje zdrowie, powinno stanowić dla nas priorytet. Przeszczep włosów to bowiem normalna operacja, która również może pociągać za sobą negatywne skutki. Należy o tym pamiętać, decydując się na zabieg, bowiem nasze zdrowie jest najważniejsze. Również lekarz powinien kierować się tylko naszym dobrem, a nie chęcią zarobienia na nas. W końcu jego zawód to niesienie pomocy innym, dlatego zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję i zdecydujemy się na rozwiązania, które nam zaproponował, powinniśmy dwa razy przemyśleć całą sytuację.

 


TAGI: , , ,