Tu jesteś: Zdrowie na medal | ZdrowoRada.pl » Medycyna » Leczenie żylaków nóg - najlepsze sposoby

Leczenie żylaków nóg - najlepsze sposoby

Leczenie żylaków nóg - najlepsze sposoby

Żylaki nóg bardzo często wiążą się z bólem ciała, szczególnie jeśli ich leczenie zostanie przez nas zaniedbane.

Problemy z dolnymi kończynami coraz częściej dotyczą młodszych ludzi, którzy starają się wszelkimi sposobami załagodzić uciążliwe dolegliwości. Warto podkreślić, że obecność żylaków zazwyczaj wiąże się z prowadzonym trybem życia. Jeśli ktoś przez większość czasu nadweręża swoje nogi, automatycznie może przyczynić się do powstawania charakterystycznych żyłek. Jeżeli ich obecność jest dla nas szczególnie uciążliwa, koniecznie powinniśmy zdecydować się na konkretne formy leczenia. W profesjonalnych klinikach możemy liczyć na szereg funkcjonalnych zabiegów, dzięki którym szybko zapomnimy o bólu oraz uczuciu ciężkżylakiości nóg. Warto zaznaczyć, że zaleczenie żylaków pozytywnie wpłynie także na wygląd kończyn dolnych.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Wielu ludzi decyduje się na zabieg usunięcia żylaków z kończyn dolnych dopiero w momencie ich znacznego rozrostu. Nie należy dopuszczać do takiego zaniedbania, ponieważ bardziej zaawansowane żylaki są trudniejsze w likwidacji i jednocześnie przyczyniają się do konkretnych objawów. Co powinno nas szczególnie zaniepokoić? Z obecnością żylaków wiąże się charakterystyczne uczucie ociężałych kończyn, które niekiedy utrudnia poruszanie się. Ponadto, wielu pacjentów skarży się na promieniujące bóle. Mogą one obejmować między innymi okolice podudzia, a nawet całe stopy. Z takimi dolegliwościami zmagają się szczególnie osoby starsze. Żylaki bardzo często występują w połączeniu z pajączkami, które dodatkowo powinny nas zmotywować do działania. Osoby walczące z tego typu zmianami nierzadko przyznają się do regularnych obrzęków. Co za tym idzie, należy zdecydować się na leczenie żylaków przede wszystkim ze względów medycznych. Nie można jednak pomijać kwestii estetycznej. Fioletowe bądź zielonkawe żyły nikomu nie dodają uroku, często stając się źródłem kompleksów. Jest to szczególnie krępujące dla pań, które przez żylaki rezygnują z noszenia krótszych sukienek czy spódniczek. Z tego względu, nawet jeśli omawiane zmiany podskórne nie wywołują bolesnych dolegliwości, zawsze warto zastanowić się nad ich usunięciem.

Najpopularniejsze metody leczenia żylaków

Żylaki można leczyć na wiele sposobów, co jest zależne od ich aktualnego charakteru. W niektórych przypadkach sprawdzą się łagodniejsze zabiegi, a w innych konieczne będzie zastosowanie bardziej radykalnych rozwiązań. Zanim leczenie zostanie rozpoczęte, ważne jest wykonanie dokładnych badań. Specjalista powinien zlecić przede wszystkim badanie USG Dopplera, dzięki któremu uzyska dokładny obraz żył. Na tej podstawie może zalecić konkretne metody leczenia, jednocześnie mając na uwadze oczekiwania pacjenta. Dobrym wyborem jest między innymi skleroterapia. Stosuje się ją w przypadku płytszych zmian, w tym także pajączków. Jedną z alternatyw jest skleroterapia piankowa, która z kolei sprawdzi się w przypadku bardziej rozbudowanych żył. Żylaki można usuwać za pomocą pary, czego dowodem jest usługa Steam Vein Sclerosis, ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Lekarze często stosują także laserowe metody leczenia, które stanowią znakomitą alternatywę względem inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Główną rolę odgrywa tutaj efektywne naświetlanie, skuteczne nawet w przypadku bardziej rozbudowanej siatki żył. Specjalista na pewno szybko zaproponuje taki zabieg, który będzie jak najlepiej dopasowany do charakteru żylaków. Ostatecznością są operacje chirurgiczne, jednakże w dzisiejszych czasach większość lekarzy stara się od nich odejść, na rzecz nowocześniejszych sposobów walki z żylakami.

Odpowiednio wybrane zabiegi z zakresu usuwania żylaków zachwycą skutecznością najbardziej wybrednego pacjenta. Obecnie najpowszechniejsze jest naświetlanie, a także różne formy skleroterapii. Niezależnie od dokonanego wyboru, dla każdego konsumenta priorytetem powinno być przeprowadzenie dokładnych badań, na podstawie których o wiele łatwiej można dopasować efektywne metody leczenia.


TAGI: , , ,