Tu jesteś: Zdrowie na medal | ZdrowoRada.pl » Medycyna » Spółka Innovu Group nawiązuje współpracę z laboratorium Affymetrix

Spółka Innovu Group nawiązuje współpracę z laboratorium Affymetrix

Spółka Innovu Group nawiązuje współpracę z laboratorium Affymetrix

Innovu Group – firma biotechnologiczna z siedzibą w Nowym Jorku specjalizująca się w badaniach predyspozycji genetycznych – rozpoczęła właśnie współpracę z laboratorium Affymetrix – pionierem w dziedzinie genotypowania.

Affymetrix to, obok Illuminy, jedno z najważniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie laboratoriów genetycznych na całym świecie zlokalizowane w Santa Clara w Kalifornii. Metody badawcze wykorzystywane w tym laboratorium pozwalają na bardzo precyzyjne analizy genotypu ludzkiego pod kątem predyspozycji i zagrożeń wynikających z drobnych zmian w materiale genetycznym. W dodatku ich rozwiązania umożliwiają przeprowadzanie bardzo wielu testów jednocześnie, co sprawia, że badania te są niedrogie w porównaniu z badaniami oferowanymi przez inne instytucje.

Laboratorium Affymetrix współpracuje z wieloma firmami na całym świecie, które zajmują się prognostyką spersonalizowaną, czyli analizami materiału genetycznego pozwalającymi między innymi na rozpoznanie ryzyka zapadnięcia na różne choroby o podłożu genetycznym.

Innovu Group to firma, która poprzez swoją markę, GeneticLab, dostarcza narzędzi do przygotowania szczegółowych raportów z analiz materiału genetycznego przeprowadzanych w laboratorium Affymetrix. Od niedawna usługi oferowane przez Innovu Group dostępne są na rynku europejskim – między innymi w Polsce. Polegać one będą na przygotowywaniu szczegółowych raportów z badań DNA i udostępnianiu ich do sprzedaży pod własnymi szyldami firm partnerskich, wśród których znajdują się sieci klubów fitness, gabinetów kosmetycznych i SPA, poradni medycznych, jak również apteki i drogerie.


TAGI: , ,