Tu jesteś: Zdrowie na medal | ZdrowoRada.pl » Zdrowy styl życia » Nietypowe sposoby na spalanie tłuszczu

Nietypowe sposoby na spalanie tłuszczu

Nietypowe sposoby na spalanie tłuszczu

We współczesnych, wysoko rozwiniętych społeczeństwach mamy do czynienia z dwoma pozornie sprzecznymi zjawiskami obyczajowymi – z jednej strony modą na szczupłą sylwetkę i odchudzanie, z drugiej gwałtownym przyrostem liczby osób z nadwagą lub otyłością.

Moda na szczupłość łączy się z zainteresowaniem tak zwanym zdrowym trybem życia, a więc odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną. Z kolei zjawisko otyłości jest rezultatem przemian cywilizacyjnych i wynikających stąd negatywnych przyzwyczajeń – niezdrowego jedzenia i niedoboru ruchu. Należy jednak mieć nadzieję, że zwycięży trend propagujący zdrowe i aktywne życie i powoli wyruguje złe nawyki żywieniowe i te dotyczące stylu życia.

Istnieje mnóstwo porad i instrukcji na temat odchudzania i pozbywania się zbędnych zapasów tkanki tłuszczowej (możesz również posiłkować się odpowiednią suplementacją - wejdź na products-bank.com). Różnią się one w istocie szczegółami, większość bowiem precyzuje pewne ogólne i wspólne zasady składające się na zdrową dietę i akcentujące konieczność systematycznych ćwiczeń fizycznych.

W niektórych przepisach na spalanie tłuszczu znajdziemy jednak nieco inne, mniej konwencjonalne sposoby. Należy do nich na przykład metoda zaczerpnięta z medycyny chińskiej, a mianowicie terapia oddechowa połączona z akupunkturą, akupresurą lub terapią wodną. Istotą tej metody jest spalanie tłuszczu przy pomocy ćwiczeń oddechowych, niebezpośrednio, ale poprzez znaczne ograniczenie łaknienia. Regularnie ćwiczona zmiana rytmu oddechu jest znana wschodniej medycynie od tysięcy lat. Wśród innych nietypowych metod można wymienić na przykład zalecenie picia na czczo 4 szklanek zimnej wody, co ma znacząco przyśpieszać metabolizm. Wielu specjalistów zaleca też stosowanie treningu interwałowego, polegającego na naprzemiennym wykonywaniu intensywnych ćwiczeń z ćwiczeniami mniej wyczerpującymi, czyli na przykład 2 minuty biegu w ostrym tempie, po czym 2 minuty lekkiego truchtu.

 


TAGI: , ,